Menu

Wrap Up®

Pytlik-na-kulaty-chleba-levandule

Proč naše pytlíky

Kolik kopců kolem nás jsou rekultivované skládky? Kolik ostrovů v mořích jsou plovoucí hromady plastového odpadu? Tuny potravin končí v odpadkovém koši a celých 48 % z nich je pečivo! Jednou z cest, jak tuto smutnou bilanci změnit, je přestat používat plastové sáčky na pečivo a naučit se uchovávat ho v látkových obalech pro opakované použití. Ale v běžných pytlících pečivo rychle tvrdne, proto nabízíme pytlíky Wrapáčky® s vnitřní membránovou textilií, které uchovají pečivo déle čerstvé. Navíc vypadají jako módní doplněk kuchyně a můžete s nimi vyrazit i na nákupy….

Přečíst si více

wrap-up-pytlik-s-membranou

Jak fungují

Ve všech textilních obalech, i těch ekologických jako je lněné či konopné plátno, pečivo sice neplesniví, ale rychle okorá a vysychá. A tvrdé pečivo pak vyhodíme, stejně jako to, co zplesnivělo v igelitovém sáčku. Proto jsme vyvinuli dvouvrstvý pytlík Wrapáček® s vnitřní textilní membránou, která dýchá a současně zpomaluje únik vlhkosti z pečiva, které okorává mnohem pomaleji. Pytlíky jsou tak kompromisem mezi plátěnou utěrkou a igelitovým sáčkem. Vnitřní textilie je látka s nánosováním polyuretanem pro zdravotnictví a má atest SZÚ. Bavlněná tkanina je vyráběna v souladu s certifikátem Ökotex Standard 100, v třídě I. pro děti do 3 let. Způsob ušití našich pytlíků máme zapsán jako užitný vzor pod číslem 33007 na Úřadu průmyslového vlastnictví ČR.

Přečíst si více

wrap-up_zabaleny_chleba

Jak se používají

Jednoduše jako pytlík na šňůrky. Nejlépe fungují na kvalitní chleba včetně těch bezlepkových. Rohlíky můžou být v pytlíku společně s chlebem, aspoň se kamarádsky podělí o vlhkost. Na pečivo ze zmraženého rozpékaného polotovaru fungují jen krátkodobě. Pečivo v pytlíku se nedává do chlebovky ani do ledničky. Když je pečiva v pytlíku málo, zahne se prázdná část tak, aby mělo pečivo maximální kontakt s vnitřní textilií. To platí zejména u pečiva bez kůrky (rohlíky, housky), které je obecně sušší a rychleji okorává.

Přečíst si více

Praci-prostredky-Tierra

Jak se udržují

V pohodě, můžou se vyprat v pračce na 30 stupňů bez aviváže a ždímat na nízké otáčky nebo přemáchnout v ruce v mýdlové vodě, nejlépe v mýdle z přírodních surovin bez parfému. Ale když je špinavá jen vnitřní textilie, stačí vytřepat drobky a utřít vlhkým čistým hadříkem. Nesmí se používat aviváž, bělit, čistit chlorem nebo jinak chemicky a sušit v sušičce. Takže se nemusíte bát ani bílých vzorů a světlých barev. Správným používáním ani vhodným praním se nánosová vrstva nepoškozuje.

Přečíst si více

wrapup_nas-pribeh_1

Náš příběh

Původně jsme se sestrou chtěly najít textilní alternativu k plastovým krabičkám na svačiny pro děti a šít ve volném čase zajímavé a užitečné obaly. Při hledání vhodné textilie jsme našly výrobce speciálních látek s nánosováním a získaly vzorky textilie, jež má vhodné vlastnosti i pro uchovávání potravin. Na chleba tato textilie fungovala výborně a čím je chleba kvalitnější, tím déle vydržel. Tak jsme pár pytlíků ušily a daly je kamarádkám na vyzkoušení. A tak náš příběh začíná ….

Přečíst si více

Potisk KvaseCzech maly kulaty

Wrapáčky na míru a pro B2B

Neokoukaný, vkusný a přitom užitečný firemní dárek s logem může být i funkční pytlík na pečivo. Hledáte vhodný firemní dárek pro své obchodní partnery i pro své zaměstnance k Vánocům nebo k jubileu společnosti? Chcete něco užitečného k dlouhodobému používání místo různých běžných reklamních předmětů? Dárek, ve kterém bude rezonovat i váš kladný vztah k životnímu prostředí? Jste pekařství nebo obchod s potravinami a chcete mít vlastní pytlíky na pečivo s logem? Designový kousek, co potěší i poslouží, propaguje a ještě udělá doma parádu? Pak vám můžeme ušít funkční pytlíky na míru s logem vaší firmy, v různých velikostech i vzorech…

Přečíst si více

Spirala_WrapUp

Program Pytlík dobrých skutků

Už při zakládání naší firmy jsme věděli, že naše výrobky musí být nejen ekologické, užitečné, české, musí ladit oku, ale i pohladit duši a rozdávat dobro. Dáváme práci švadlenkám po celém kraji, na OSVČ, na mateřské i v důchodu. Podporujeme samoživitelky i zdravotně znevýhodněné ženy. Šijí a stříhají pro nás chráněné dílny a všem platíme férové ceny. Snažíme se materiály využít co nejvíce, zbytky látek posíláme do terapeutických dílen Charity a domu Laguna.

Přečíst si více

Ivana Kohutová objednávky, e-shop
+420 603 938 888