Menu

Jak fungují

Nápad naší rodinné (zatím malé) firmy spočívá v kombinaci tradičního bavlněného pytlíku se zavíráním na šňůrky, což je velmi praktický, skladný a lehce udržovatelný textilní obal, a inovativního doplnění vnitřní textilie ošetřené nánosováním, která cíleně funguje jako membrána. Dvouvrstvým obalem částečně prochází vzduch, takže se pečivo „nepotí“ a neplesniví tak rychle, ale vlhkost prochází přes vnitřní textilii jen velmi pozvolna, díky tomu pečivo nevysychá a netvrdne tak rychle jako v běžné utěrce.

Nánosová vrstva je tvořena polyuretanem, který se využívá i ve zdravotnictví, navíc ve speciální úpravě s protiplísňovou odolností (bohužel zdrojem plísní je pečivo samotné a záleží na kvalitě pečiva a hygieně jeho předcházejícího skladování, jak dlouho v obalu vydrží, proto je nejlepší kupovat pečivo kvalitní, z dobrých surovin a bez plastového obalu).

Námi používaná membránová textilie je vhodná pro uchovávání potravin. Je úplně hladká, dobře se čistí a je otěruvzdorná. Na rozdíl od pytlíku jiného výrobce, který použil fleesovou membránu pro bundy, ze které se uvolňují do chleba chlupy, párá se už po prvním použití, nedá se čistit a v chlupech se drží mouka, což neodpovídá hygienickým standardům. Navíc membránu sešil s konopnou látkou, ta se při praní silně sráží a celý pytlík se po vyprání zdeformuje !!!

Vhodná vnitřní membránová textilie je úplně hladká, otěruvzdorná a bílá (tj bez přidaných barviv).

Tyto speciální funkční obaly na uchovávání především chleba jsou kompromisem mezi bavlněnou utěrkou, ve které pečivo okorává a schne velmi rychle, a mezi igelitovým (mikrotenovým) sáčkem, ve kterém chleba zase rychle plesniví.

Polyuretan není PVC, neobsahuje ftaláty ani olovo a vnitřní textilie je atestována SZÚ pro uchovávání pečiva. Všechny vzorované bavlněné látky jsou vyráběny v souladu s certifikátem Ökotex Standard 100, v třídě I. pro děti do 3 let. V bavlněné látce můžou být znaky přírodních vlastností bavlny, například jemně zesílené nitě.

Více podrobností o balení pečiva naleznete zde:

Jaký je
Wrap Up
v kostce

piktogram-1-bw

Ekologický

piktogram-2-bw

Pratelný

piktogram-3-bw

Funkční

piktogram-4-bw

Ochranný

piktogram-5-bw

Lokální

Ivana Kohutová objednávky, e-shop
+420 603 938 888