Menu

Proč naše pytlíky Wrapáčky®

Aby se nepoužívaly igelitové sáčky

Snižování množství používaných plastových obalů, především jednorázových, je zásadní pro lepší vyhlídky budoucích generací. Nemůžeme naši planetu zatěžovat plasty donekonečna a nemůžeme ignorovat riziko mikroplastů pro naše zdraví. Přinést si do prodejny vlastní látkový pytlík a pečivo si v něm z obchodu odnést, je jednou z možností, jak igelitové sáčky při nákupu nepoužít vůbec. V pekařství to půjde ještě lépe, protože tam se zboží nemusí u pokladny vybalovat. Při nákupu se může pytlík nést za šňůrky jako taška na ruce (velké pecny chleba je šetrnější vložit do pytlíku a nést pytlík v nákupní tašce). Je možné kdekoliv koupit pečivo v papírovém sáčku a do funkčního obalu jej zabalit až doma tak, aby se igelitové sáčky nemusely použít vůbec. A o to se snažíme v rámci našeho firemního hesla Pro svět bez igelitu.

Aby se pečivo tolik nevyhazovalo

Tuny potravin končí v odpadkovém koši a celých 48 % z nich je pečivo! Doporučení odborníků pro uchovávání pečiva doma zní: Zabalit do bavlněné nebo lněné utěrky. Pečivo v nich krásně dýchá a neplesniví (i když záleží také na kvalitě pečiva). Ale bohužel v nich velmi rychle vysychá, tvrdne a okorá. Takže bez igelitového sáčku bude tvrdé a vyhodí se. Pokud v utěrce putuje „zase“ do igelitového pytlíku, je velká pravděpodobnost, že zplesniví. Je těžké vytvořit obal, ve kterém nebude pečivo plesnivět jako v igelitu a vysychat jako v utěrce. Naše funkční obaly Wrapáčky® jsou kompromisem mezi bavlněnou utěrkou a igelitovým sáčkem. Prodlouží čerstvost pečiva, zejména chleba, a tím se ho může více zkonzumovat a méně vyhodit.

Chleba je produkt naší země, Boží dar a výsledek nelehké lidské práce. Važme si každého krajíce.

Aby udělaly v kuchyni parádu

Šijeme pytlíky ve třech velikostech, dále na kulatý chleba a na bagetu. Jsou pečlivě ušité českými švadlenkami z kvalitních látek od českých výrobců a můžete si vybrat z mnoha hezkých vzorů a barev – podle vašeho vkusu nebo designu vaší kuchyně. Způsob ušití našich pytlíků máme zapsán jako užitný vzor pod číslem 33007 na Úřadu průmyslového vlastnictví ČR.
Pro firmy jako firemní dárky nebo pro pekaře na zviditelnění jejich značky umíme ušít pytlíky na míru nebo s potiskem a označením loga.

Velice děkuji za rychlou odpověď a bleskurychlé naskladnění.
Máme od Vás již jeden pytlík a jsme nadšeni, nyní objednávám celé rodině k Vánocům a budu Vás dále doporučovat.
Děkujeme za tak skvělé výrobky.
Přeji hezký večer, krásné nadcházející svátky a mnoho prodaných pytlíků v novém roce 2020.

Bohumíra Šustová

O vánocích jsem se stal hrdým majitelem Vašich sáčků na pečivo. A ačkoliv jsem tomu moc nevěřil, tak Vám musím složit obrovskou poklonu. Ty sáčky jsou neuvěřitelné a pečivo je z nich opravdu výborné. Již dlouho jsem něco takového sháněl, protože chleba z igelitu se nedá „žrát“. Ještě jednou velký dík a jen tak dál

S pozdravem Radim Zatočil Chrastava
Ivana Kohutová objednávky, e-shop
+420 603 938 888