Menu

Jak se udržují

Wrapáčci jsou velmi praktické, skladné a lehce udržovatelné textilní obaly pro opakované použití. Udržují se lépe než běžné bavlněné pytlíky, protože vnitřní látka je úplně hladká, skoro se nešpiní, drobky stačí vytřepat, lehké znečištění od mouky utřít vlhkým čistým hadříkem nebo ubrouskem. To je všechno, dokud se nezašpiní bavlněná část, není nutné pytlík prát. Tím se významně prodlouží jeho životnost.

V případě potřeby je možné pytlík vyprat na 30 °C v pračce, ale úplně stačí přemáchnout v ruce. Tmavé a výrazné barvy doporučujeme prát odděleně a prát s podobným prádlem. Na výrobek nepoužívejte aviváž, která může zhoršit funkci membránové textilie, ani prací prášky s výraznou parfémovou složkou. Pytlíky nelze bělit ani chemicky čistit.

Vnější látka je 100 % bavlna, proto při ždímání nastavujte otáčky do 800, při vysokých otáčkách dochází k polámání vláken a látka se trvale pokrčí. To platí zejména u přírodních režných pytlíků Natural, které nemají úpravu pro snadné žehlení. Také nedoporučujeme obal sušit v sušičce. Výrobci textilií doporučují textilní výrobky před prvním použitím vyprat, ale protože pytlíky před expedicí žehlíme parním zařízením, tak postačí otřít vnitřní látku čistým vlhkým hadříkem, nechat oschnout a „naskladnit“ chlebík nebo pečivo.

Protože vnitřní bílá látka je částečně voděodolná, doporučujeme po vyprání obal roztáhnout a nechat proschnout tak, aby byl zajištěn přístup vzduchu dovnitř mezi látky.

Před žehlením obal také roztáhněte tak, aby bílá vnitřní látka byla zvlášť – tato látka se nesmí žehlit. Bavlněnou část výrobku můžete žehlit na maximálně 200 °C jako každou jinou bavlnu.

Prázdné obaly neskládejte, v místě skladů může po delší době nános praskat. Můžete je pověsit volně za šňůrky nebo je jemně srolovat do velké ruličky. Prázdné pytlíky vždy ukládejte mimo dosah dětí!

Pokud v pytlíku chleba zplesnivěl, tak ho před dalším použitím vyperte dle pokynů. Vnitřní textilii můžete před praním ještě i řádně otřít vlhkým hadříkem na nádobí (nejlépe novým čistým), pokud zůstává nějaký flek lze ji omýt v ředěné octové vodě, nebo na flek použít přírodní žlučové mýdlo od Tierra Verde, které skvrny krásně rozpouští a pak většinou po vyprání flek zmizí.

Případně doporučujeme do praní přidat přípravek SANYTOL PRO PRÁDLO, který má fungicidní účinky (a funguje i na viry). Nepoužívejte přípravky s chlorem!  Pokud po vyprání není plíseň znatelná, může se pytlík znova použít. Taky pravidelně myjte prkénko a nůž na krájení chleba a vyměňujte houbičky na mytí nádobí. Pokud se plesnivění pečiva v pytlíku opakuje, je nějaký problém v balení pečiva – jak tomu předcházet najdete v příbalovém letáku a na webu na stránce Jak se pytlíky používají.

Jestli se pytlík pral v běžném pracím prostředku a není úplně vymáchaný, zůstal moc voňavý nebo trochu mazlavý nebo mastný, pak jej vymáchejte v máchadle, které rozpustí a odstraní veškeré zbytky pracích prášků a gelů, případně i aviváže. Přírodní máchalda na bázi kyseliny citronové jsou ekologické a šetrné.

Ivana Kohutová objednávky, e-shop
+420 603 938 888