Menu

Jak se udržují

Wrapáčci jsou velmi praktické, skladné a lehce udržovatelné textilní obaly pro opakované použití. Vnitřní látka se skoro nešpiní, drobky stačí vytřepat, lehké znečištění od mouky utřít vlhkým čistým hadříkem nebo ubrouskem. V případě potřeby je možné obal vyprat na 30 °C v pračce, ale úplně stačí přemáchnout v ruce, tím se prodlouží životnost vnitřní textilie. Tmavé a výrazné barvy doporučujeme prát odděleně a prát s podobným prádlem. Na výrobek nepoužívejte aviváž ani prací prášky s výraznou parfémovou složkou (nejlépe jen přírodní bez vůně), nelze jej bělit ani chemicky čistit. Vnější látka je 100 % bavlna, proto při ždímání nastavujte otáčky do 800, při vysokých otáčkách dochází k polámání vláken a látka se trvale pokrčí. To platí zejména u přírodních režných pytlíků Natural, které nemají úpravu pro snadné žehlení. Také nedoporučujeme obal sušit v sušičce. Výrobci textilií doporučují textilní výrobky před prvním použitím vyprat, ale protože pytlíky před expedicí žehlíme parním zařízením, tak postačí otřít vnitřní látku čistým vlhkým hadříkem, nechat oschnout a naskladnit“ chlebík nebo pečivo.

Protože vnitřní bílá látka je částečně voděodolná, doporučujeme po vyprání obal roztáhnout a nechat proschnout tak, aby byl zajištěn přístup vzduchu dovnitř mezi látky.

Před žehlením obal také roztáhněte tak, aby bílá vnitřní látka byla zvlášť – tato látka se nesmí žehlit. Bavlněnou část výrobku můžete žehlit na maximálně 200 °C jako každou jinou bavlnu.

Prázdné obaly neskládejte, v místě skladů může po delší době nános praskat. Můžete je pověsit volně za šňůrky nebo je jemně srolovat do velké ruličky. Prázdné pytlíky vždy ukládejte mimo dosah dětí!

Pokud v pytlíku chleba zplesnivěl, tak ho před dalším použitím vyperte dle pokynů. Vnitřní textilii můžete před praním ještě i řádně otřít vlhkým hadříkem na nádobí (nejlépe novým čistým), pokud zůstává nějaký flek lze ji omýt v ředěné octové vodě, nebo na flek použít žlučové mýdlo, pak většinou po vyprání flek zmizí. Pokud by se plíseň dostala do bavlněné části pytlíku musí se pytlík raději vyprat v pračce než v ruce. Doporučujeme do praní přidat přípravek SANYTOL PRO PRÁDLO, který má fungicidní účinky (a funguje i na viry). Nepoužívejte přípravky s chlorem!  Pokud po vyprání není plíseň znatelná, může se pytlík znova použít. Taky pravidelně myjte prkénko a nůž na krájení chleba a vyměňujte houbičky na mytí nádobí. Pokud se plesnivění pečiva v pytlíku opakuje, je nějaký problém v balení pečiva – jak tomu předcházet najdete v příbalovém letáku a na webu na stránce Jak se pytlíky používají.

Ivana Kohutová objednávky, e-shop
+420 603 938 888