Menu

Historický frýdecký vzor ožil !

Naše firma se zapojila do projektu Po stopách textilek ve Frýdku – Místku, jenž oživuje textilní tradici města. Vytvořili jsme limitovanou kolekci výrobků s tmavě modrým vzorem s bílými jemnými kytičkami, který vychází z historické dřevěné formy pro modrotisk z frýdeckého regionu z 19.století. Forma byla později národním podnikem Slezan předána vlastivědnému muzeu do jejich sbírek. Vzor z formy jsme upravili do současné šablony a moderním tiskem převedli v české tkalcovně na bavlněnou látku. Z ní šijeme naše pytlíky wrapáčky, ošatky, chňapky, sáčkovníky, termo podložky a připravujeme také tašky a zástěrky. Podařilo se nám vdechnout život starému frýdeckému vzoru a propojit historii s inovací, když se původní vzor stal součástí moderního funkčního pytlíku na pečivo.

Modrotisková dřevěná forma ze sbírek vlastivědného muzea, dnes Muzeum Beskyd ve Frýdku – Místku.
Tmavě modrá barva je logovou barvou města Frýdku – Místku. Bílé kytičky jsou vytvořeny podle starého frýdeckého vzoru.

Projekt Po stopách textilek zahrnuje exkurze se zážitkovými jízdami, workshopy, hry, videoprojekce a mnoho dalších krásných akcí. Více na stránkách visitfm.cz

Kromě funkčních pytlíků wrapáčků šijeme i ošatky na pečivo na stůl, chňapky, sáčkovníky a chystáme další krásné doplňky.

Napsat komentář

Ivana Kohutová objednávky, e-shop
+420 603 938 888